Svišti na trailu

Přihlaš se kliknutím na termín výše.

Milí rodičové,

naučíme vaše děti ovládat kolo, aby pro ně ježdění bylo radost. Výuka probíhá bezpečnou, hravou a pohodovou formou. Pracujeme s dětmi v menších skupinách, což umožňuje přizpůsobit tempo výuky tak, aby si to s úsměvem užívali začátečníci i pokročilí malí bajkeři.

Během víkendu si děti osvojí, případně zopakují základní dovednosti na kole - výchozí pozice, práce s těžištěm, brždění, řazení, jízdu v terénních nerovnostech a boulích, průjezd klopenou a odkloněnou zatáčkou, jízdu po dřevěných lávkách a jak bezpečně v terénu opustit své kolo.

U těch pokročilých se zaměříme na rozvoj manévrů, které je možno používat při jízdě na horském kole na trailu - nadhození předního a zadního kola, hop, bunny hop, wheelie, manuál, drop, skok.

Kurz je určen dětem od 5 do 15 let, které zvládají základní jízdu v vsedě i vestoje a umí přehazovat. 

Výuka bude probíhat ve více úrovních v menších skupinách a podle zdatnosti účastníků se budeme postupně přesouvat po trailech skill centra a pumptracku u kempu Tanvaldský Špičák.

Program - sobota:

 • 09:30 - 12:00 potkáme se v Kempu Tanvaldský špičák, kde začneme s výukou
 • 12:00 - 12:45 oběd
 • 13:00 - 16:00 odpolední ježdění s přestávkou na sváču

Program - neděle:

 • 09:30 - 12:00 opáčko a zdokonalení všech naučených dovedností z předchozího dne
 • 12:00 - 12:45 oběd
 • 13:00 - 16:00 odpolední ježdění s přestávkou na sváču

Důležité info před kempem:

 • kurz se uskuteční za každého počasí,

 • podmínkou účasti na dětských kurzech je seřízené horské kolo s volnými pedály, cyklistická přilba, celoprstové rukavice, chrániče kolen a loktů. Doporučujeme i chránič páteře. S výbavou může pomoci náš partner Cycology,

 • sváču a pití sebou.

Cena: 3 490 Kč

Cena zahrnuje oběd a pitný režim během obou dnů.

Podmínky:

 • pokud se nebude moci tvoje dítě zúčastnit a dáš nám to vědět dříve než 10 dnů před kurzem, rádi ho převedeme na jiný termín, nebo můžeš využít i pro sebe na jiný kurz,

 • v případě zrušení účasti v kratší době než 10 dní před konáním kurzu 100% storno ( možnost poslat náhradníka).

Po odeslání přihlášky ti e-mailem potvrdíme účast v kurzu a pošleme platební údaje.

*Odesláním dotazníku nám dáváš svolení k uchování osobních údajů, abychom s tebou mohli i nadále komunikovat ohledně tohoto kurzů. Během kurzu budeme děti natáčet a fotit, tak aby jim záběry pomohly se v jízdě maximálně zdokonalit a měli jsme i dokumentaci pro vás, rodiče. Některé fotky a videa rádi použijeme na naše sociální sítě jako inspiraci pro ostatní, ale pouze pokud s tím budeš souhlasit.