Podmínky účasti výuky terenní cyklistiky - děti


Milí rodiče, 

děkujeme, že nám svěřujete svoje ratolesti. Uděláme všechno proto, aby je výuka terénní cyklistiky s námi bavila, postupně jsme posouvali jejich dovednosti jízdy v terénu a kolo jim dělalo radost. V rámci zachování jejich bezpečnosti a hladkého průběhu výuky, je potřeba dodržovat níže uvedená pravidla. Prosíme o jejich pročtení a dodržování.

Děkujeme!


 • Výuka se uskuteční za každého počasí, vždy myslete na vhodné oblečení.

 • Je nutné mít seřízené a plně funkční kolo ideálně s volnými pedály. Pokud nebude kolo plně funkční a vhodné pro jízdu v terénu, je instruktor oprávněn dítě z výuky vyloučit bez nároku na vrácení peněz.

 • Povinná výbava pro všechny děti výuky: celoprstové rukavice, přilba, chrániče loktů a kolen. Spolu s tím i vhodný typ obuvi, která v terénu drží na pedálech. Za vhodnou obuv se nepovažují sandále ani sněhule nebo boty s turistickou podrážkou. Pro některý typ výuky je nutný i chránič páteře a integrální přilba, tuto informaci vám dáme vědět předem před konáním výuky a je uvedena i na webu u konkrétního kurzu.

 • V případě, že dítě nebude mít povinnou výbavu, instruktor je oprávněn ho z výuky vyloučit bez nároku na vrácení peněz.

 • Dítě při výuce vždy dodržuje a respektuje pokyny instruktora a to zejména: místo výuky, rychlost v terénu, odpočinek, konec výuky.

 • Pokud pokyny instruktorů nerespektuje, budeme vás o tom informovat. V případě, že dojde k opakování nerespektování pokynů, může instruktor dítě z výuky vyloučit.

 • Instruktor je oprávněn dítě z výuky vyloučit, pokud výuku a ostatní děti svým nevhodným chováním jakkoli narušuje.

 • Během výuky se děti chovají zodpovědně ke svému majetku i majetku ostatních. Případná škoda způsobená nevhodným chováním dítěte je plně v režii zákonného zástupce.

 • Dítě dodržuje pravidla bezpečnosti jízdy v terénu tak, aby chránilo svoje zdraví a zdraví ostatních.

 • Dítě má u sebe vždy kartičku pojištěnce, kontakt na zákonného zástupce, pití a ideálně něco sladkého k doplnění energie.

 • Pokud má dítě jakákoli zdravotní omezení, předem nás o tom informujte.