Podmínky účasti výuky terenní cyklistiky - děti

Milí rodiče,

děkujeme, že nám svěřujete svoje ratolesti. Uděláme všechno proto, aby je výuka terénní cyklistiky s námi bavila, postupně jsme posouvali jejich dovednosti jízdy v terénu a kolo jim dělalo radost. V rámci zachování jejich bezpečnosti a hladkého průběhu výuky, je potřeba dodržovat níže uvedená pravidla. Prosíme o jejich pročtení a dodržování.

Děkujeme!

• Výuka se uskuteční za každého počasí, vždy myslete na vhodné oblečení.

• Je nutné mít seřízené a plně funkční kolo ideálně s volnými pedály. Pokud nebude kolo plně funkční a vhodné pro jízdu v terénu, je instruktor oprávněn dítě z výuky vyloučit bez nároku na vrácení peněz.

• Povinná výbava pro všechny děti výuky: celoprstové rukavice, přilba, chrániče loktů a kolen. Spolu s tím i vhodný typ obuvi, která v terénu drží na pedálech. Za vhodnou obuv se nepovažují sandále ani sněhule nebo boty s turistickou podrážkou. Pro některý typ výuky je nutný i chránič páteře a integrální přilba, tuto informaci vám dáme vědět předem před konáním výuky a je uvedena i na webu u konkrétního kurzu.

• V případě, že dítě nebude mít povinnou výbavu, instruktor je oprávněn ho z výuky vyloučit bez nároku na vrácení peněz.

• Dítě při výuce vždy dodržuje a respektuje pokyny instruktora a to zejména: místo výuky, rychlost v terénu, odpočinek, konec výuky.

• Pokud pokyny instruktorů nerespektuje, budeme vás o tom informovat. V případě, že dojde k opakování nerespektování pokynů, může instruktor dítě z výuky vyloučit.

• Instruktor je oprávněn dítě z výuky vyloučit, pokud výuku a ostatní děti svým nevhodným chováním jakkoli narušuje.

• Během výuky se děti chovají zodpovědně ke svému majetku i majetku ostatních. Případná škoda způsobená nevhodným chováním dítěte je plně v režii zákonného zástupce.

• Dítě dodržuje pravidla bezpečnosti jízdy v terénu tak, aby chránilo svoje zdraví a zdraví ostatních.

• Dítě má u sebe vždy kartičku pojištěnce, kontakt na zákonného zástupce, pití a ideálně něco sladkého k doplnění energie.

• Pokud má dítě jakákoli zdravotní omezení, předem nás o tom informujte.