Prázdninová cykloškola I 

10.-14.7.2023

Milí rodiče bajkových ratolestí,

přinášíme Vašim dětem týden plný bajkování, dobré nálady, nevšedních zážitků a nových přátelství.

Během celého týdne si děti hravou a zábavnou formou osvojí, případně zopakují základní dovednosti na kole - výchozí pozice, práce s těžištěm, brždění, řazení, jízdu v terénních nerovnostech a boulích, průjezd klopenou a odkloněnou zatáčkou, jízdu po dřevěných lávkách a mnoho dalšího. U těch pokročilých se zaměříme na rozvoj manévrů - nadhození předního a zadního kola, hop, bunny hop, wheelie, manuál, drop, skok.

Výuka probíhá v bezpečné, hravé a pohodové atmosféře. Díky dostatečnému počtu instruktorů pracujeme s dětmi v menších skupinách, což umožňuje přizpůsobit tempo výuky tak, aby si to s úsměvem užívali začátečníci i pokročilejší malí bajkeři.

Prázdninová cykloškola je určena pro bajkery a bajkerky od 6 do 15 let, kteří zvládají jízdu vsedě i vestoje, umí přehazovat a držet řidítka jednou rukou. Obsazenost max. 25 dětí.

S dětmi se budeme pohybovat na cvičných loukách, trialových kamenných sekcích a na sekcích trailu v okolí Trailcentra Kemp Tanvaldský Špičák, Bikeparku Bobovka a Bikeparku Tanvaldský Špičák. Podle zdatnosti účastníků se budeme postupně přesouvat po vybraných lokalitách. 

Cykloškola bude vždy začínat každý den na Kempu Tanvaldský Špičák. V tomto areálu je zajištěný oběd, svačiny (dopolední a odpolední), pitný režim po celý den, sociální zařízení. V případě nepřízně počasí máme připraven prostor v bajkové hale.

Program pondělí-pátek:

  • 08:00h - 12:00h dopolední program se svačinou a odpočinkem v 10:00 hod.
  • 12:00h - 13:00h obědová pauza a odpočinek*
  • 13:00h - 16:00h odpolední program se svačinou a odpočinkem ve 14:30 hod.

* Vaše ratolest bude během obědové pauzy obědvat spolu s instruktory a ostatními dětmi.

Kromě ježdění na děti čeká taky koupačka, výlet a velká porce zmrzliny. V pátek nás čeká sranda závod o drobné ceny, kde mohou s dětmi poměřit své bajkové dovednosti i rodiče :-)

Cena je 5 490 Kč (osoba/týden) včetně stravy. V případě přihlášení a zaplacení do 31.03.2023 je cena 4 990 Kč.

Kola a vybavení je možné uschovat po celý týden v areálu Kempu Tanvaldský Špičák.

Podmínky účasti na prázdninové cykloškole:

  • seřízené horské kolo s volnými pedály, cyklistická přilba, celoprstové rukavice, chrániče kolen a loktů,

  • doporučujeme i chránič páteře,

  • pokud se nebudeš moci zúčastnit a dáš nám to vědět dříve než 10 dnů před kurzem, rádi tě převedeme na jiný kurz nebo jiný termín. Po předchozí dohodě je možné čerpat částku za kurz i na individuální výuku,

  • v případě zrušení účasti v kratší době než 10 dní před konáním kurzu 100% storno ( možnost poslat náhradníka),

  • cykloškola se uskuteční v případě, že bude přihlášeno více jak 15 dětí.

Po odeslání přihlášky vám e-mailem potvrdíme účast a pošleme platební údaje.

*Odesláním dotazníku nám dáváš svolení k uchování osobních údajů, abychom s tebou mohli i nadále komunikovat ohledně tohoto kurzu. Během kurzu budeme děti natáčet a fotit, tak aby jim záběry pomohly se v jízdě maximálně zdokonalit a měli jsme i dokumentaci pro vás, rodiče. Některé fotky a videa rádi použijeme na naše sociální sítě jako inspiraci pro ostatní, ale pouze pokud s tím budeš souhlasit.